page contents ga('create', 'UA-46140410-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

W

O

L

N

O

S

T

O

J

Ą

C

E

WKŁADY KOMINKOWE

Od wieków jedyną w swoim rodzaju wspaniałą atmosferę przytulności, komfortu i bezpieczeństwa tworzyło ognisko oraz rozchodzący się od niego blask.

Nie wszyscy jednak mają możliwość  wykonania tradycyjnego kominka ze względu na ograniczenia nałożone przez przewód kominowy i nie zawsze satysfakcję daje imitacja ognia z kominków elektrycznych.
Rozwiązaniem jest żywy ogień płonący w biokominkach. Biokominki nie wymagają przewodu kominowego a wystarczy jedynie zwykły system wentylacyjny.

W produkowanych przez MCJ® Biokominkach płonie żywy, naturalny ogień, który dzięki połączeniu stali szlachetnej, szkła hartowanego i kamienia daje niepowtarzalny efekt.

Nowoczesne wzornictwo (projekty Jaco Design) doskonale dopasowuje się do współczesnych minimalistycznych jak i tradycyjnych pomieszczeń. Biokominek oprócz walorów estetycznych jest wydajnym źródłem ciepła, stanowi znakomite uzupełnienie standardowego ogrzewania i jest szczególnie przydatny w okresie wiosny oraz jesieni.

W tradycyjnych kominkach do 60% energii cieplnej jest wyprowadzana na zewnątrz przez przewód kominowy, a w biokominkach cała wytworzona energia pozostaje w pomieszczeniu. Tradycyjne systemy grzewcze wysuszają powietrze obniżając komfort wdychanego powietrza. Produkowane przez firmę MCJ® biokominki wyposażone są w zintegrowany system nawilżania powietrza (rozwiązania zgłoszone w Urzędzie Patentowym RP). Paląc w biokominku można intensywnie nawilżać powietrze a dodatkowo stosując olejki aromatyczne i zapachowe korzystać z aromaterapii, poprawiając komfort powietrza w pomieszczeniu.

   W biokominkach spalany jest biopłyn BIOPALIX®, którego głównym składnikiem jest alkohol etylowy . Jego skład sprawia, że produktem bezdymnego spalania jest para wodna i dwutlenek węgla (podobnie do składu w ludzkim wydychanym powietrzu). W zależności od rodzaju palnika  i stopnia jego otwarcia 1l Biopalixu® wystarcza na 2 – 5 godzin użytkowania.

Przykładowa kalorycznośc podczas spalania:

Biopalix                           ok. 30 MJ/kg                         
Drewno                                12 MJ/kg                                    
Benzyna                             45 MJ/kg                                
Węgiel kamienny                 24 MJ/kg

WYKRESY TEMPERATUR

AKCESORIA

Pracownicy naszej firmy dołożyli wszelkich możliwych starań, aby prezentowane w serwisie informacje były prawdziwe i aktualne, jednak nie mogą tego zagwarantować. Z tego powodu błędne informacje na stronie internetowej nie mogą być podstawą do roszczeń.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z pracownikiem firmy.

Przedstawiona oferta w sklepie nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego, a jest jedynie zaproszeniem do rozpoczęcia rokowań (zgodnie z art. 71 k.c.).

Zastrzegamy sobie prawo do niezrealizowania zamówień.

Skontaktuj się z nami

mail: mcj @mcj.pl

tel. +48 32 423 45 44

Ul. Sumińska 2a

Szczerbice

44-293 Gaszowice

 

WISZĄCE

DO MONTAŻU

W OTWORZE

  1. pl
  2. en
  3. de